English

Eklipsi diellor nga hapësira ndërsa lëviz mbi Paqësorin drejt Amerikës së Veriut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një pamje satelitore kapi eklipsin që po ndodh në Oqeanin Paqësor ndërsa po i afrohet fillimit në Amerikën e Veriut.

- Advertisement -

Një pamje tjetër nga një satelit i fokusuar mbi Amerikën e Veriut tregon se ku retë mund të shkaktojnë probleme për vëzhguesit e eklipsit.

 Disa re penguese mund t’i lënë vendin atyre më të shpërndara në pjesë të Teksasit verior, por vranësirat do të vazhdojnë të mbizotërojnë.

Kushtet duken gjithashtu të zymta për t’u parë në Liqenet e Mëdha lindore dhe Rrafshinat Veriore.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?