Ervis Martinaj, zhdukje apo inskenim? Pesë zhvillimet kryesore të javës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • A është zhdukur Vis Martinaj? Lala: Ekziston mundësia që të ketë inskenuar ngjarjen

Gazetarja Klodiana Lala, në një intervistë për Euronews Albania tha se ekziston mundësia që Ervis Martinaj të ketë inskenuar ngjarjen për të shmangur kundërshtarët e tij dhe për t’i shpëtuar policisë.

Megjithatë, Lala theksoi se ka dyshime që 40-vjeçari të jetë rrëmbyer dhe zhdukur duke qenë se kundërshtarët e tij janë me potencial të lartë dhe me financa shumë të mëdha.

Sipas saj, s Martinaj nuk ka kundërshtarë vetëm ata që dimë ne dhe familjarët, po ka dhe njerëz që janë të botës së biznesit apo dhe më thellë.

- Advertisement -

Lexoni për më shumë: A është zhdukur Vis Martinaj? Lala: Ekziston mundësia që të ketë inskenuar ngjarjen

  • Lala: Më 5 gusht, Martinaj nën shoqërinë e vajze të njohur në një hotel në Durrës

Gazetarja Klodiana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania për herë të fundit i shumëkërkuari Ervis Martinaj është parë më 5 Gusht, në orën 21:15 në një hotel në Durrës.

Lala bëri me dije se Martinaj atë natë së bashku me një vajzë, me të cilën dyshohet se ka kryer marrëdhënie intime natën e 5 Gushtit, kanë qëndruar në hotel dhe një ditë më pas janë larguar nga aty nën shoqërinë e Jeton Lamit.

Lexoni për më shumë: Lala: Më 5 gusht, Martinaj nën shoqërinë e vajze të njohur në një hotel në Durrës

  • Lihen në burg 2 rusët dhe ukrainasi të kapur në uzinën e Gramshit

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg 2 rusët dhe ukrainasit që u kapën teksa tentuan të hynin në uzinën e armëve në Gramsh. Avokatët e dy shtetasve rusë dhe atij ukrainas kanë kërkuar detyrim paraqitjeje.

Kryesuesja e trupit gjykues gjyqtarja Pajtime Fetau tha pas shqyrtimi të provave të sjella nga prokuroria u gjykua se dyshimet e akuzës janë të bazuar. Ndaj tre shtetasve u vendos masa e sigurisë arrest me burg.

Mbi dy shtetas rusë, 33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, 23-vjeçari Mikhail Zorin dhe ukrainasin Fiodor Mihailoviç rëndojnë 2 akuza; “Dhënia e informatave sekrete”, dhe “Goditja për shkak të detyrës”.

Lexoni për më shumë: Lihen në burg 2 rusët dhe ukrainasi të kapur në uzinën e Gramshit

  • Ekskluzive/Shoqja e ‘spiunes’ ruse: Kam qenë në Shqipëri me të në zona ushtarake

Euronews Albania ka mundur të sigurojë një tjetër dëshmi ekskluzive nga një tjetër mikeshë e Lana Sator (Svetlena Timofoeva), e cila akuzohet zyrtarisht nga prokuroria shqiptare si spiune në shërbime inteligjente të huaja.

Maria Passer është mikesha e ruses së burgosur, e cila rrëfen se në 2018 ka qenë në Shqipëri me ish të dashurin e saj dhe Lana Sator, të cilët kanë qenë ne vende të braktisura në vendin tonë, nëpër bunkerë, në Tiranë, në Shkodër, Berat por edhe në një zonë të braktisur ushtarake në jug të Shqipërisë.

Mikesha e saj tregon se Lana është e pasionuar pas vendeve ish komuniste, ndërkohë që tregon se rusja e arrestuar ka qenë në mbi 30 vende të botës.

Lexoni për më shumë: Ekskluzive/Shoqja e ‘spiunes’ ruse: Kam qenë në Shqipëri me të në zona ushtarake

Maria Passer

  • Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për dokumentet

Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të heqin dorë nga lëshimi i dokumentit për hyrje-dalje për shtetasit e të dy vendeve.

Lajmi është dhënë nga shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell në një postim në Twitter.

“Në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja, Serbia është pajtuar që të heqë dokumentet për hyrje-dalje për qytetarët me letërnjoftime të Kosovës dhe Kosova është pajtuar që të mos lëshojë dokumente të tilla për qytetarët që posedojnë karta të identitetit të Serbisë”, tha ai.

Lexoni për më shumë: Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për dokumentet

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

TË FUNDIT

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×