English

Euro 2024| Belgjika surprizohet nga Sllovakia, mposhtet me rezultatin 0-1  

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka përfunduar ndeshja mes Belgjikës dhe Sllovakisë në Frankfurt, e vlefshme për Grupin E.

- Advertisement -

Sfida është mbullur më rezultatin 0-1 në favor të Sllovakisë. Skuadra e Tedescos, vuajti gjatë lojës, me sllovakët që përfituan nga i vetmi moment që i’u paraqit gjatë pjesës së parë.

Në minutën e 7-të, Schranz shënoi me një diagonale shumë të mirë, duke përfituar nga përgjumja e belgëve.

Performanca e Romelu Lukakut la për të dëshiruar në pjesën e parë, pasi u tregua në më shumë se një moment i pasigurtë përpara portës sllovake, ndërsa dy golat e shënuar në pjesën e dytë iu anuluan nga sistemi VAR.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?