English

Fico shfaqet për herë të parë në publik që kur u plagos me armë zjarri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri sllovak Robert Fico u shfaq dje në publik, për herë të parë që kur u plagos me armë zjarri në maj.

- Advertisement -

Fico, i cili u qëllua katër herë me pistoletë nga afër në mes të majit, foli në një ceremoni në mbrëmje me rastin e Ditës së Shenjtorëve Kiril dhe Metodi, një festë kombëtare në Sllovaki, raportoi “Reuters”.

Atentati ndaj Fico ndodhi më 15 maj dhe sulmuesi Juraj Cintula 71 vjeç, më vonë, gjatë marrjes në pyetje, tha se motivi ishte mosmarrëveshja me politikën e kryeministrit dhe se ai nuk donte ta vriste atë, por vetëm të ” dëmton shëndetin e tij”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?