English

Fitorja e thellë e laburistëve në Britaninë e Madhe, reagon David Cameron

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-kryeministri britanik, sot sekretari i Jashtëm, David Cameron ka dhënë një mesazh të jashtëzakonshëm pas dorëheqjes së Rishi Sunak dhe marrjes së detyrës së Keir Starmer.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetin social X, Cameron vlerëson Rishi Sunak për udhëheqjen dhe mirësjelljen me të cilën e la detyrën ndërsa i uron suksese kryeministrit të ri Keir Starmer.

“Ndryshimi i kryeministrit dhe qeverisë është gjithmonë një moment jashtëzakonisht i rëndësishëm për vendin tonë. Unë i shpreh nderimet për udhëheqjen e tij, mirësjelljen dhe fisnikërinë me të cilin la detyrën sot. I uroj çdo të mirë atij dhe familjes së tij. Mendimet e mia janë edhe me Kryeministrin tonë të ri, Keir Starmer. Suksesi i tij do të jetë suksesi ynë, ndaj me fillimin e punës dhe detyrave solemne, i dërgoj urimet e mia më të mira.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?