English

Flet shqiptari nga Izraeli: Kemi dhomë sigurie në çdo shtëpi, kur bie alarmi…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqiptari nga Izraeli David Tërshana tha në një intervistë për Euroenws Albania se Izraeli është mësuar duke pasur sulme, pasi ngjarje të tilla kanë ndodhur çdo dy apo tre vite.

- Advertisement -

Ai tha se çdo shtëpi në Izrael ka një dhomë sigurie ku futen në rast se bie alarmi për raketa, por kjo situatë është shumë stresuese.

“Çdo shtëpi në Izrael e ka brenda një dhomë sigurie. një nga dhomat duhet të jetë me betona më të veçantë dhe njerëzit ruhen.

Pasi bie alarmi i raketës, ti duhet të futesh brenda dhe të ruhesh. Nuk është se gjuajnë çdo minutë, por sikur çdo ditë të gjuajnë, njerëzit kalojnë stres, kalojnë panik. Ka njerëz që e përjetojnë shumë keq këtë, sidomos fëmijët e vegjël. Me këtë Izraeli ka vite”,-tha David Tërshana.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?