English

Fotografohet krijesa e rrallë në Australi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një gjallesë e verber e quajtuar “nishani marsupial verior” ose “kakarratul”, është fotografuar së fundmi në një zonë periferike të Australisë.

- Advertisement -

Nishani marsupial është përafërsisht në madhësinë e pëllëmbës së dorës, me gëzof të artë e të mëndafsht, pa sy dhe me duar e bisht të rrumbullakët.

Kjo krijesë është tepër e rrallë dhe e pakapshme saqë edhe specialistët përkatës nuk e dinë se sa të tillë mund të jenë.

Filmimi i nishaneve marsupial zakonisht ndodh vetëm rrallë herë çdo dekadë.

Krijesat janë aq të pazakonta sa ekzistenca e tyre mbetet një mister për shumicën e njerëzve, shprehet eksperti i botës së egër në shkretëtirë, Gareth Catt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?