English

FOTOT| Puthje e përqafime, ushtarët ukrainas përshëndeten me partneret e tyre

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Disa pamje të ushtarëve ukrainas që përshëndeten me partneret e tyre janë bërë publike nga mediat e huaja.

- Advertisement -

Mësohet se pamjet janë filmuar në stacionin hekurudhor në Kramatorsk, në Ukrainën lindore, ku parneret e tyre kanë shkuar për t’i vizituar.

Burrat ishin në një pushim të shkurtër nga detyra e vijës së parë të frontit dhe menjëherë pas puthjeve e përqafimeve të shkëmbyera, ata janë rikthyer sërish në detyrë, ku nuk dihet nëse do të mbijetojnë, apo sulmet ruse do u marrin jetën.

Kujtojmë se që nga nisja e luftës në Ukrainë në 24 shkurt të vitit 2022, mijëra persona, civilë dhe ushtarakë, kanë humbur jetën si pasojë e agresionit të pajustifikuar të Rusisë ndaj fqinjit të saj perëndimor.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?