Futbollisti mashtroi për moshën, mediat kërkojnë informacion nga Gjermania

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pak ditë pas skandalit që shpërtheu në kombëtaren e Kamerunit të 17-vjeçarëve, ku 21 nga 30 lojtarë kishin gënjyer për moshën, duket se diçka e tillë është përsëritur.

Mediat kanë ngritur dyshimet për sulmuesin e Borussia Dortmund, Yusuffa Moukoko, për të cilin thuhet se mosha e tij është 22 vjeç. Në Gjermani ka raportime se një certifikatë lindjeje e vitit 2000 me emrin Yusuffa Mohammadou i përket futbollistit Yusuffa Moukoko.

Kaq ka mjaftuar që menjëherë lajmi të shpërthejë në media, ndërkohë në anën tjetër, federate gjermane e futbollit ka pohuar se nuk do të bëjë koment mbi asnjë thashethem të pavend.

- Advertisement -

Një tjetër fakt që shton më tej dyshimet është se partneret e futbollistit kanë qenë të gjitha më të mëdha në moshë.

Moukoko është lindur në Kamerun, ndërsa në 2014-ën u transferua në Gjermani, ndërsa duket se hetimi për këtë rast do të vijojë. Lajmi në fjalë ka ndikuar drejtpërdrejt në karrierën e talentit, ku skuadrat nga Premier League janë gati të tërhiqen nëse ai akuzohet për mashtrim.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

TË FUNDIT

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×