Messi dhe Benzema favoritët kryesorë për lojtarin e vitit 2022 nga FIFA 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lionel Messi, asi i PSG-së dhe kampion bote me Argjentinën dhe Karim Benzema, sulmuesi i Realit dhe fituesi i “Topit të Artë” kryesojnë listën e 14 futbollistëve që janë në rrethin e ngushtë për lojtarin e vitit të FIFA-s.

Krahas dy favoritëve më të mëdhenj, me besimin se Messi nuk do ta ketë këtë trofe pas fitimit të Kupës së Botës, janë edhe Julian Alvarez, Kevin de Bruyne, Erling Haaland (Manchester City), Jude Bellingham (Borussia D), Robert Lewandowski ( Barcelona), Sadio Mane (Bayern), Kylian Mbappe, Ashfar Hamiki, Neymar (PSG), Luka Modric, Vinicius Junior (Real) dhe Mohamed Salah (Liverpool).

FIFA njoftoi se votimi fillon sot, dhe votat janë të ndara në katër pjesë: 25 për qind e votave vijnë nga gazetarët, 25 për qind nga kapitenët e të gjitha përzgjedhjeve botërore, 25 për qind nga përzgjedhësit dhe 25 për qind nga votat e tifozëve në rrjetet sociale.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

TË FUNDIT

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×