“Messi, ai xhuxhi, ai miu i kanaleve”- skandal përgjimesh me drejtuesit e Barcelonës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një skandal ka përfshirë ekipin e Barcelonës në Spanjë. Sipas “El Periodico de Catalunya”, hetimi i autoriteteve spanjolle ka zbuluar se publikimi i shifrave stratosferike të kontratave të Messit dhe Gerard Pique është bërë nga vetë klubi katalanas.

Qëllimi i përfqësuesve të klubit, me në krye Presidentin e atëhershëm Bartomeu, ka qenë që futbollistët kyç të Barcelonës të denigrohen përballë tifozërisë së ekipi.

Por kjo nuk është e gjitha, këtë të enjte janë publikuar dhe ofendimet e rënda që zyrtarët e lartë të Barcelonës i bënin lojtarëve më të mirë të skuadrës.

- Advertisement -

Roman Gomez Ponti, njeriu përgjegjës për shërbimet ligjore të Barçës , sulmoi dhe ofendoi Messin në të njëjtën ditë kur u bë publike kontrata e tij shumë milionëshe. Në një mesazh drejtuar Presidentit të atëhershëm Bartomeu ai shkruante, si më poshtë:

“Bartomeu, sinqerisht, nuk mund të tregohesh kaq i mirë me atë mi kanalesh. Klubi i ka dhënë gjithçka dhe ai vendosi diktatin e tij për merkaton, rinovimet, reklamat, duke parë vetëm interesin e tij. Ne i dimë shantazhet që na ka bërë ai xhuxhi, që Barcelonës i ka borxh jetën. Por, kur vjen pandemia, të çon mesazh ty në WhatsApp, duke të thënë që t’ia ulësh rrogën të gjithë të tjerëve, por vetëm atij dhe Luisit (Suarez) jo. Shpresoj që të largohet sa më parë nga Barcelona”.

Ndërkohë që Presidenti Bartomeu iu përgjigj: “Jam dakord me shumë gjëra, por Barcelona është e para dhe artikuj të tillë e dëmtojnë klubin”.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Debati për Duron, Braçe në Kuvend: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse,...

TË FUNDIT

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Debati për Duron, Braçe në Kuvend: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse,...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×