Përballja e fundit? Fati vendos sërish kundërshtarë në fushë Messin dhe Ronaldon

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Messi dhe Ronaldo mund të përballen sërish si kundërshtarë në fushën e blertë, kjo pasi Paris Saint-Germain ka planifikuar të udhëtojë në Arabinë Saudite për një miqësore që do të zhvillohet më 19 janar kundër një ekipi të kombinuar nga skuadrat Al Hilal dhe Al Nassr.

Nëse ndeshja konfirmohet dhe të dy lojtarët thirren për të marrë pjesë, mund të jetë një nga shanset e fundit për të parë dy yjet që kanë dominuar vitin e fundit futbollin, duke luajtur kundër njëri-tjetrit përpara se të tërhiqen.

Ndeshja ishte planifikuar të zhvillohej në fillim të vitit 2022, por u anulua për shkak të COVID-19.

- Advertisement -

Kujtojmë se vetëm pak orë më parë Cristiano Ronaldo njoftoi kalimin tek ekipi Al Nassr në Arabinë Saudite, ku do të përfitojë të ardhura të majme prej 200 milionë eurosh në vit.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

I dashuri i Klodiana Vefës rrëfen debatin e fundit: Ajo s’e kishte frikë burrin

Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës në Itali me tre plumba. Ajo u qëllua nga bashkëshorti, me të cilin ende nuk...

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

TË FUNDIT

I dashuri i Klodiana Vefës rrëfen debatin e fundit: Ajo s’e kishte frikë burrin

Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës në Itali me tre plumba. Ajo u qëllua nga bashkëshorti, me të cilin ende nuk...

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×