English

Garda Kombëtare e SHBA kontrolle shtëpi më shtëpi pas stuhisë së akullit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia dhe Garda Kombëtare kontrolluan situatën në disa lagje të qytetit Buffalo në shtetin amerikan të Nju Jorkut duke vizituar familjet pas stuhisë së akullt të dimrit që solli dimrin arktik në të gjithë SHBA.

- Advertisement -

Cikloni i akullt Arktik mori shumë jetë në të gjithë Amerikën dhe 38 njerëz vdiqën vetëm në Buffalo dhe zonën përreth, raportoi Reuters.

Sherifi i qarkut Erie Mark Polonkartz paralajmëroi se policia mund të gjejë më shumë viktima të valës ekstreme të akullt gjatë kontrolleve derë më derë, pasi shumë lagje mbetën pa energji gjatë stuhisë.

“Kemi frikë se ka më shumë njerëz që nuk ndihen mirë, ndoshta edhe të lënduar për vdekje”, tha Polonkarts gjatë një konference për shtyp.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?