Gazetari: Dy deputetë ‘tradhtuan’ Alibeajn dhe mbështetën Berishën për 3 bashki

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Flogert Muça thotë se dy deputetët e Partisë Demokratike, Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku, të cilët mbështesin kryetarin e komanduar, Enkelejd Alibeajn, kanë kërkuar që të mos ketë kandidatë të tyre në 3 bashki.

Në një intervistë për Euronews Albania, Muça u shpreh se ata kërkuan që PD-ja zyrtare të mos ketë kandidatë në Shkodër, Durrës, Elbasan dhe të garojnë vetëm ata të Primareve.

“Ajo që unë kam vënë re, duke pasur informacione edhe nga brenda kur janë organizuar dhe diskutuar emrat, ‘delfinët’ e doktorit brenda grupit Alibeaj, kanë kërkuar tre bashki që të mos hyjë PD-ja zyrtare. Pra, kanë kërkuar Shkodrën, Durrësin dhe Elbasanin. Nuk kanë ngritur dorën, e kanë vendosur kusht. Nëse nuk votonin këta, nuk miratoheshin emrat. Kushti ka qenë për këto 3 bashki, sepse këtu ka një lloj diference në përqindje, ku mund të ketë një mundësi, Shkodra më shumë, dy të tjerat më pak.

- Advertisement -

Pse luftuan për vulën? Jepja vulën doktorit. Zoti Bardhi, i cili ka menduar kështu, pse ka luftuar për vulën? Të marrësh vulën dhe të mos futesh në zgjedhje, do të thotë të asgjësosh Partinë Demokratike. Atëherë i jep të drejtë doktorit që këta po asgjësojnë Partinë Demokratike”, theksoi Flogert Muça.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Deklarata e David Wisner për Berishën, Qafoku: Do ketë ndëshkime të tjera…

I ngarkuari me punë i Ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, ka zgjedhur Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit për të dhënë disa mesazhe të...

“Burg me 5 yje”- Avokati: Ku po mbahet Naim Murseli, çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

Avokati Tomë Gashi ishte i ftuar këtë të hënë në Euronews Albania, ku hodhi dritë mbi petendimet e qarkulluara në media se ka pasur...

Unaza 750 mijë euro “u zhduk” papritur në hotel, gjendet brenda fshesës me korrent

Vizitorja e një hoteli në Francë kishte denoncuar në polici një vjedhje e cila sipas saj kishte ndodhur në dhomën e hotelit ku po...

TË FUNDIT

Deklarata e David Wisner për Berishën, Qafoku: Do ketë ndëshkime të tjera…

I ngarkuari me punë i Ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, ka zgjedhur Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit për të dhënë disa mesazhe të...

“Burg me 5 yje”- Avokati: Ku po mbahet Naim Murseli, çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

Avokati Tomë Gashi ishte i ftuar këtë të hënë në Euronews Albania, ku hodhi dritë mbi petendimet e qarkulluara në media se ka pasur...

Unaza 750 mijë euro “u zhduk” papritur në hotel, gjendet brenda fshesës me korrent

Vizitorja e një hoteli në Francë kishte denoncuar në polici një vjedhje e cila sipas saj kishte ndodhur në dhomën e hotelit ku po...

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×