Gazetari Ferhati: Do të ketë operacione të mëdha nga SPAK-u në 2023-shin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se në vitin 2023, do të kemi operacione të mëdha të Prokurorisë së Posaçme (SPAK).

Sipas Ferhatit, do të ketë mbylle të dosjeve të rëndësishme, për të cilat hetimet po kryhen prej disa vitesh.

“Nisur nga pritshmëritë, nisur nga premisat, unë besoj se do të kemi operacione shumë të mëdha të Prokurorisë së Posaçme. Do të kemi mbyllje të disa dosjeve shumë të rëndësishme, për të cilat, për sa kohë janë regjistruar hetime, po kryhen vite, muaj hetime, janë dosje që kanë “brumë”.

- Advertisement -

Për sa kohë që po zgjasin kaq shumë, po verifikohen kaq shumë, pritet të gjendet ajo prova. Duhet të kemi parasysh edhe diçka. Dyshimet dhe sigurimi i provës, aq më tepër për kallëzime apo për vepra penale të dyshuara, të cilat janë kryer shumë vite më parë, ështëe vështirë të gjenden prova. Ndaj dhe duhet të kemi parasysh edhe kompleksitetin e disa çështjeve”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

TË FUNDIT

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×