English

Gazetari Ferhati: Si e organizoi vrasësi i 4 grave “revoltën e Drenovës”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati thotë se Ramazan (Dan) Hutra, i cili kreu vrasjen e trefishtë në Tiranë, njihet si problematik edhe në sistemin e burgjeve.

- Advertisement -

Në emisionin “Now”, Ferhati u shpreh se Hutra ka pasur të bëjë me revoltën në burgun e sigurisë së lartë në Drenovë.

“Një informacion tjetër për t’u vlerësuar dhe që Policia e Shtetit tha që po e hetojmë, është sipas informacioneve, Dan Hutra rezulton të jetë problematik edhe në sistemin e burgjeve, edhe në revoltën e quajtuar të Drenovës, në vitet 2014-2015.

Në atë kohë, në burgun e sigurisë së lartë, nga kjo revoltë pati një pasojë me arratisjen e disa të dënuarve të rrezikshëm, që u kapën më pas nga policia”, theksoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×