Gianni de Biasi tregon muzikën që futbollistët dëgjonin para se të dilnin në fushë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, deklaroi se futbollistët dëgjonin himnin kombëtar para se të dilnin në fushë.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, de Biasi u shpreh se trajneri aktual, Edoardo Reja ka kaluar sfida të vështira ku ka pasur fitore por dhe humbje.

Ai nënvizoi se i takon presidentit të FSHF-së për të vendosur në lidhje me të ardhmen e teknikut 76-vjeçar në stolin kuqezi.

- Advertisement -

“Nuk e di. Besoj se himni kombëtar është muzika më motivuese para se të fillojë një ndeshje. Si ne që ishim në stol dhe gjithë të tjerët, e këndonin me pasion të madh. Mendoj se Edoardo ka kaluar beteja të shumta me suksese dhe dështime.

Unë jam nga ana e trajnerit, që besoj se ka kompetenca dhe eksperiencën për të dhënë një dorë në situata të tilla. Mbi të gjitha është presidenti, një ekspert, pjesëtar i bordit të UEFA-s që mund ta gjykojë”, theksoi ai.

Mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të përballet me Islandën në “Air Albania”, për ndeshjen e fundit të Ligës së Kombeve.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Situata në Veri/ Balla e Hasani nisen drejt Kosovës, pjesë në homazhet për Bunjakun

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani janë nisur drejt Kosovës, për të marrë...

Emrat/ Presidenti Begaj dekreton ambasadorët e rinj

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar këtë të hënë lirimet dhe emërimet e ambasadorëve. Me propozim të Kryeministrit, dekretoi lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve si më...

Sulmi në veri, gjendet i vdekur edhe sulmuesi i katërt

I dyshuari i katërt për sulmin e djeshëm në Banjskë të Zveçanit është gjetur i vdekur në malin e këtij fshati. Trup i pajetë u...

TË FUNDIT

Situata në Veri/ Balla e Hasani nisen drejt Kosovës, pjesë në homazhet për Bunjakun

Ministri i Brendshëm Taulant Balla dhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Igli Hasani janë nisur drejt Kosovës, për të marrë...

Emrat/ Presidenti Begaj dekreton ambasadorët e rinj

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar këtë të hënë lirimet dhe emërimet e ambasadorëve. Me propozim të Kryeministrit, dekretoi lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve si më...

Sulmi në veri, gjendet i vdekur edhe sulmuesi i katërt

I dyshuari i katërt për sulmin e djeshëm në Banjskë të Zveçanit është gjetur i vdekur në malin e këtij fshati. Trup i pajetë u...

Bardhi kërkesë SPAK për “McGonigal”: Na informoni mbi ecurinë e hetimit për Ramën

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi në Janar të këtij viti kallëzoi penalisht Edi Ramën lidhur me aferën McGonigal, duke paraqitur të...

Situata në veri të Kosovës, reagon për herë të parë Moska

Kremlini ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën në veri të Kosovës, ku terroristët serbë vranë një efektiv të policisë së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×