English

Gjenden trupat e 3 pengjeve Izraelite në veri të Gazës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trupat e tre pengjeve të tjerë izraelitë janë nxjerrë nga Gaza, kanë thënë Forcat e Mbrojtjes të Izraelit (IDF).

- Advertisement -

Ata janë të Hanan Yablonka, Michel Nisenbaum dhe Orion Hernandez, thuhet në një deklaratë, shkruan BBC.

IDF tha se trupat u gjetën nga qyteti verior i Jabalia gjatë natës në një operacion të përbashkët me agjencinë e brendshme të inteligjencës izraelite.

Kjo vjen një javë pasi trupat e tre pengjeve të tjerë u morën nga Gaza.

Pengjet e vdekur ishin në mesin e 252 personave që u kapën kur persona të armatosur të Hamasit sulmuan Izraelin më 7 tetor, duke vrarë rreth 1200 njerëz.

Janë rreth 130 pengje që ende mbahen në Gaza, thotë Izraeli.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?