English

Netanyahu: Do t’i kthejmë të gjithë pengjet, të vdekur apo të gjallë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha sot se ai është “i përkushtuar” për të kthyer pengjet e mbetura në shtëpi, pasi u njoftua më herët sot se forcat izraelite kishin gjetur trupat e tre pengjeve të rrëmbyer nga grupi militant palestinez Hamas.

- Advertisement -

Ai theksoi se i ishte thyer zemra nga lajmi se u gjetën trupat e Yitzhak Gellerenter, Amit Buskill dhe Shani Luke, raporton The Times of Israel.

“Unë dhe gruaja ime Sarah jemi të pikëlluar me familjet. Ne do t’i kthejmë të gjithë pengjet – të gjallët dhe të vdekurit. Përgëzoj forcat tona të guximshme që sollën në shtëpi djemtë dhe vajzat tona me veprime vendimtare”, tha Netanyahu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?