Gjermania dërgon tanke në Ukrainë, kërcënon Moska: Do përshkallëzohet konflikti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasada e Rusisë në Berlin ka reaguar ndaj njoftimit se Gjermania do të dërgojë tanke Leopard 2 në Ukrainë dhe do të miratojë rieksportin e tyre nga vendet partnere.

Ambasada e cilëson vendimin e gjermanëve si “jashtëzakonisht të rrezikshëm” dhe që do të çojë në një “përshkallëzim” të konfliktit.

“Jemi të bindur se Gjermania, si dhe aleatët e saj më të ngushtë, nuk janë të interesuar për një zgjidhje diplomatike të krizës ukrainase. Ata janë të vendosur për përshkallëzimin e përhershëm të konfliktit dhe pompimin e pakufizuar të regjimit të Kievit”, thuhet në reagimin e ambasadës gejrmane.

- Advertisement -

Në reagim theksohet gjithashtu se vendimi i Gjermanisë për dërgimin e tankeve në Ukrainë shkakton dëme të parikuperueshme në marrëdhëniet ruso-gjermane.

“Ai shkatërron besimin e ndërsjelltë, shkakton dëme të pariparueshme në gjendjen tashmë të mjerueshme të marrëdhënieve ruso-gjermane, vë në dyshim mundësinë e normalizimit të tyre në të ardhmen e parashikueshme”, vijon reagimi.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja, shihet një vajzë...

LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem...

VIDEO/ Banorët e Laçit hapin dyert e banesave për turqit: I presim në shtëpitë tona

Kamera e Euronews ishte këtë të mërkurë në qytetin e Laçit, ku mori disa përjetime të qytetarëve në lidhje me tërmetin shkatërrimtar që goditi...

TË FUNDIT

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja, shihet një vajzë...

LeBron James rekord absolut, shënon historinë në NBA

LeBron James  shënon historinë duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në NBA duke kaluar rekordin e gjatë të Kareem...

VIDEO/ Banorët e Laçit hapin dyert e banesave për turqit: I presim në shtëpitë tona

Kamera e Euronews ishte këtë të mërkurë në qytetin e Laçit, ku mori disa përjetime të qytetarëve në lidhje me tërmetin shkatërrimtar që goditi...

Nuk kursehet Lionel Messi, dhuron shumën e majme për Turqinë dhe Sirinë

Fondacioni i lojtarit të njohur ndërkombëtarisht Lionel Messi ka dhënë një ndihmë të madhe financiare për njerëzit e prekur nga tërtmeti i frikshëm. Mesi dhuron...

Habit anëtari i Dumës ruse: Turqit s’po luftojnë me ne, pse të më vij keq që vdesin

Këshilltari i Ministrit të Brendshëm të Ukrainas, Anton Gerashchenko, ka shpërndarë në Tëitter një video nga një debat televiziv në Rusi, ku një anëtar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×