English

Gjykata jep vendimin për Alda Klosin dhe Rozeta e Havier Dobin, sa dënohen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata ka marrë këtë të martë vendimin për Alda Klosin duke e  dënuar me 2.6 vite burg, me uljen e 1/3 se dënimit përfundimisht 20 muaj burg. Klosi dënohet për refuzim dhe fshehje pasurie.

- Advertisement -

Gjithashtu është shpallur fajtore sanitarja e saj Rozeta Dobi e cila u dënua me 7 vite burg, me gjykim te shkurtuar 4 vite e 8 muaj.

Djali i saj Havier Dobi u dënua me 5 vite burg, në aplikim te gjykimi të shkurtuar perfundimisht 3 vite e 4 muaj, të cilit ju refuzua pezullimi i denimit dhe vendosja ne sherbim prove.

Nënë e bir u shpallën fajtor për vjedhje me pasoja të rënda.

Gjatë seancës së sotme prokurorja theksoi se është e vertetuar vjedhja e kryer në datë 15 tetor 2022. Ngjarja u zbulua në janar 2023 duke çuar në arrestimin e sanitares Dobi, djalit të saj Havier dhe më pas vetë ish-zyrtares Alda Klosi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?