English

Gjykata lë në burg bashkëshortin e 57-vjeçares që u vetëhodh nga furgoni

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Elbasanit dhe prokuroria kanë vendosur masën ‘arrest me burg’ për bashkëshortin e 57-vjeçares Merushe Gjuzi, e cila u vetë hodh nga furgoni i fshatit Papër, pak ditë më parë në aksin Elbasan-Peqin, e për pasojë ndërroi jetë.

- Advertisement -

68-vjeçari Mahmut Gjuzi, u arrestua një ditë më pas më (21 tetor) nën akuzën e “Dhunës në familje” dhe “Shkaktimi i vetëvrasjes”.

Dhuna psikologjike që Gjuzi ka ushtruar ndaj bashkëshortes së tij dyshohet të jetë shkaku i ngjarjes së rëndë. Në kushtet e një gjendje të rënduar psikologjike dhe pas një sherri me burrin, 57-vjeçarja dyshohet se u hodh nga furgoni me të cilin po udhëtonte drejt Funarit bashkë me miken e saj, për të blerë misra me qëllim tregtimin e tyre.

Shoqja e viktimës ka dëshmuar se 57-vjeçarja kishte debatuar me bashkëshortin dhe pas sherrit mund ta ketë ndërmarrë aktin e rëndë. Merushe Gjuzi ishte ulur në vendin e pasmë dhe krejt papritur hapi derën e furgonit dhe u hodh. Ndonëse të gjithë pasagjerët zbritën për t’i dhënë ndihmën e shpejtë, përplasja ka qenë fatale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?