Gjyqtari përjashtohet nga Botërori, Lahoz dënohet nga FIFA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

15 kartonë të verdhë, grushta në fushë dhe faulle pafund, kjo ishte panorama e ndeshjes Argjentinë-Holandë, e cila rezulton e fundit në këtë botëror për arbitrin Antonio Mateu Lahoz.

Spanjolli është dënuar nga FIFA, ndërkohë nuk do të gjykojë më asnjë nga 4 ndeshjet e mbetura të Kupës së Botës.

Çerekfinalja e 9 dhjetorit regjistroi gjeste antisportive në fushën e lojës, lojtarë të cilët ofenduan dhe sulmuan njëri-tjetrin, ndërkohë nuk i shpëtuan ndëshkimit të Lahoz. Ky i fundit u kritikua nga FIFA për vendimet e tij, teksa lojtarët dhe stafet e të dyja skuadrave shpërthyen ndaj 45-vjeçarit nga Valencia. Në dosjen që qeveria botërore e futbollit ka përgatitur janë 48 shkelje të sanksionuara, 30 për albiçelestët dhe 18 për tulipanët.

- Advertisement -

Detaje të tjera po dalin dita ditës, ndërkohë që hetimi nga FIFA do të vijojë ende. Jo vetëm ndaj Lahoz, por edhe ndaj Argjentinës, ku në përfundim të ndeshjes ka pasur një përplasje të ashpër mes trajnerit Luis Van Gal dhe sulmuesit Lionel Messi.

Argjentina ishte skuadra që avancoi më tej, ku në gjysmëfinale do të përballet me Kroacinë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

TË FUNDIT

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

Begaj pret presidenten e Hungarisë: Vlerësova marrëdhëniet historikisht miqësore

Presidenti i Republikës Bajram Begaj priti në një vizitë zyrtare homologen nga Hungaria, Katalin Novak. Gjatë fjalës së tij, presidenti Begaj vlerësoi maksimalisht marrëdhëniet historike...

Kallëzimi i Ilir Metës ndaj Autoritetit të Dosjeve, Apeli vendos nisjen e hetimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës për nisjen e hetimeve ndaj Autoritet të dosjeve pas kallëzimit të ish-presidentit...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×