“Sistemi më keq se 10 vite më parë”, Tabaku: Depozitova në Kuvend 4 projektligje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur në seancën plenare se përpos 4 projektligjeve të depozituara në Kuvend do t’i bashkëngjiten edhe 3 të tjera.

Në fjalën e sa saj, Tabaku theksoi se sistemi politik sot është kthyer në perfeksionimin e së keqes dhe se është më keq se 10 vite më parë

“Kam depozituar në Kuvend 4 projektligje që do i bashkëngjiten 3 të tjerë. Besoj që 5 pika kryesore dua t’i theksoj edhe këtu.

- Advertisement -

Kompani pa pronar.

Krijimin e sistemeve të mëdha publike në raport me BE.

Evidentimi i përgjegjësisë personale për çdo nëpunës civil.

Luftë ndaj teknologjisë me pastrimin e parave.

Ndryshim të ligjit të përgjegjësisë materiale.

Në fund të ditës këto janë thjesht ligje, por sot pas 10 vitesh çfarë nuk funksionon?

Sot sistemi është më keq se 10 vite më parë.

Ditët e  fundit doli informacioni se një ish ministër ishte i përfshirë i aferës inceneratorëve. Kur kam kërkuar informacion për këtë mora përbaltje nga muri socialist.

Tani, askush nuk do t’ia dijë si dolën dhe pse dolën këto të dhëna. Por ajo që po shohim për muaj është një shtet i cili nga i keq është perfeksionuar si i tillë.”- tha Tabaku.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

TË FUNDIT

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sulmi në Veri, Sveçla: Ka më shumë terroristë serbë të vrarë se shifra zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi për mediat se mund të ketë më shumë terroristë serbë të vrarë në veri. “Aksioni...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×