English

Goditen lojërat e fatit në Fier, arrestohet pronari i lokalit e një tjetër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në vijim të operacionit “Fati i lojërave”, është goditur një rast i vënies së basteve sportive nëpërmjet aparateve celulare, ku në pranga kanë rënë dy persona.

- Advertisement -

Policia bën me dije se gjatë kontrollit në ambientet e një lokali në lagjen “Apollonia”, Fier, pronari i lokalit,  D. B. 42 vjeç dhe shtetasi O. M., 19 vjeç u kapën në flagrancë duke vënë baste sportive, nëpërmjet celularit.

Ata akuzohen  për veprën penale “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gyjkatës së Rrethit Gjyqësor Fier, për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?