English

Gogu: Ata duan Tiranën e re, europiane por kanë ende në mendje Saliun

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Tirana është qyteti që e duan të gjithë” -u shpreh deputeti i Partisë Socialiste Toni Gogu në Review. Teksa komentoi çeljen e fushatēs zgjedhore të demokratëve, Gogu tha se nga ky aktivitet 2 hije mbeten pas.

- Advertisement -

Ata e kanë “Bashkë fitojmë” po mua me duket “Bashkë me hijet që mbeten pas” sepse të maresh historinë e këtij çunit të ri të sofistikuar por që kumbarët janë shumë të vjetër, në hall shumë të madh, e që u duhen tani edhe bashkitë për t’iu sulur SHBA, ky është hall i madh. Hallin e tyre ta bësh hallin e shqiptarëve, kjo është fushata që unë pashë aty. Pashë Saliun e parë që lexonte e që u thoshte shqiptarëve çfarë ka bëre Saliu i parë, dhe këtë e bënte në një vend që e ka mallkuar”- tha Gogu.

Sipas deputetit socialist, fushatën demokratët duhet ta fillonin me dy falje të mëdha: “1, kemi braktisur detyrën. Këshilli bashkiak ishte i braktisur nga opozita këto 4 vite. Nuk filloi me një kërkesë falje, pse, sepse janë hijet aty që kanë dhënë urdhërin për t’u braktisur këshilli bashkiak. Kërkesa e dytë e faljes duhet të ishte, na falni që kemi mallkuar të renë në këtë qytet për vite me radhë. Jam i sigurt që do bëjnë aktivitete në kënde lojrash, në 40 shkollat e reja, në kopështet e reja. Kjo është e bukura se shkojnë tek Tirana e re tek tirana europiane, dhe kane në mendje Saliun e parë dhe Tiranën e së shkuarës”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?