English

Grupi i armatosur i Hezbollahut pretendon se ka rrëzuar dronin izraelit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grupi i armatosur me bazë në Libanin jugor i Hezbollahut ka njoftuar se ka rrëzuar një dron izraelit. Kjo është hera e parë që ka bërë një pretendim të tillë gjatë luftimeve të fundit.

- Advertisement -

Ndodhi të dielën mbi Khiam, rreth 5 km nga kufiri me Izraelin. Droni u pa duke rënë në territorin izraelit, tha Hezbollah.

Sipas organizatës, e cila është cilësuar si një grup terrorist nga Britania e Madhe dhe SHBA, ajo ka pasur 46 luftëtarë të vrarë në luftimet me Izraelin që nga sulmi i Hamasit të 7 tetorit, si dhe 43 të plagosur.

Hezbollahu gjithashtu thotë se ka nisur 84 sulme në 42 pika përgjatë kufirit në përleshjet e përditshme me trupat izraelite.

Izraeli thotë se të paktën shtatë nga ushtarët e tij janë vrarë deri më tani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?