English

Hodhën dy fëmijët e mitur nga kati i 15-të, ekzekutohen çifti kinez

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një çift i shpallur fajtor për vrasjen e dy fëmijëve që u hodhën nga dritarja e katit të 15-të të një pallati në vitin 2020, u ekzekutuan në Kinë, njoftoi gjykata.

- Advertisement -

Babai i fëmijëve, Zhang Bo dhe partnerja e tij Ye Chengchen, të cilët më parë ishin shpallur fajtorë për vrasjen e një vajze dyvjeçare dhe një djali njëvjeçar në vitin 2020, u ekzekutuan, raporton Xinhua.

Gjykata deklaroi se ata tentuan ta paraqesin vrasjen e fëmijëve si një rënie aksidentale nga dritarja. Çifti u ekzekutua të mërkurën në qytetin jugperëndimor kinez të Chongqing.

Zhang thuhet se filloi një lidhje me Yeo dhe më vonë u divorcua nga gruaja e tij. Kur ai filloi lidhjen e tij me Yeo, ai nuk e informoi atë për statusin e tij martesor dhe prindëror, por ajo vazhdoi ta takonte atë edhe pasi mësoi të vërtetën, dëgjoi gjykata.

Megjithatë, edhe pasi Zhang u divorcua nga gruaja e tij në shkurt 2020, Ye përsëri i shihte dy fëmijët si “një pengesë për martesën e saj me Zhang dhe një barrë për jetën e tyre të ardhshme së bashku”, pavarësisht faktit se Zhang dhe ish-bashkëshortja e saj hynë në një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve të tij.

Ata vendosën të vrisnin fëmijët dhe për ta paraqitnin ngjarjen si një rënie aksidentale nga dritarja.

Ju i bëri presion Zhang, i caktoi afate dhe e kërcënoi, dhe ai hodhi fëmijët e tij nga dritarja e banesës së tij të katit të 15-të më 2 nëntor 2020, tha gjykata.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?