English

“Humbëm një luftëtar të lirisë”, Von der Leyen: Vdekja e Navalnyt, lajm i tmerrshëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur këtë të enjte lidhur me vdekjen e kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny. Ajo tha se bota ka humbur një luftëtar të lirisë.

- Advertisement -

Sipas saj lajmi i tmerrshëm vdekjes së Navalnyt tregon se njerëzit që flasin, janë njerëzit prej të cilëve Putini frikësohet më shumë.

“Lajmi për vdekjen e Navalnyt është i tmerrshëm, por gjithashtu tregon se s’ka gjë që e frikëson më shumë Putninin, se kundërshtimi nga njerëzit e tij. Putini ka frikë nga njerëzit që ngrihen, që flasin, që luftojnë për lirinë dhe luftojnë sikurse bëri Navalny”.

Sipas BBC, Duke folur në Mynih, Ursula von der Leyen tha se lajmi për vdekjen e Navalny është “i tmerrshëm” dhe bota “ka humbur një luftëtar lirie”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?