Hungari, një e katërta e pikave të karburantit kanë probleme me furnizimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rreth një e katërta e pikave të karburantit në Hungari kanë probleme me furnizimin, duke përfshirë 100 prej tyre në pronësi të grupit të naftës dhe gazit MOL, raportoi të martën portali i lajmeve Telex.hu.

Benzina po mbaron për shkak të rritjes së fortë të kërkesës, e cila u shkaktua nga kufiri i çmimeve të qeverisë një vit më parë për të lehtësuar presionin e inflacionit mbi qytetarët, por edhe për shkak të mirëmbajtjes në rafinerinë kryesore të MOL, shkruan portali.

Në ditët e fundit, rreth një e pesta e pikave të karburantit të MOL kanë mbetur pa benzinë ​​për disa orë, njoftoi kompania. MOL zotëron rreth 500 stacione në Hungari.

- Advertisement -

Meqenëse çmimet kanë qenë të kufizuara, kërkesa për karburant është rritur fuqishëm dhe konkurrenca ka ulur ndjeshëm importet, tha MOL.

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

TË FUNDIT

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

“Do zgjidhim problemet me BE-në” – Fjalimi i parë i Erdogan pas rizgjedhjes

Presidenti turk u prit me ovacione në daljen e parë publike në Ankara, pas rizgjedhjes historike. Duke iu drejtuar Unionit të Dhomave të Tregtisë dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×