I penduar për kalimin tek Milani portieri Jens Lehmann: Kisha ofertë nga Real Madrid

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qëndroi vetëm për 1 sezon tek skuadra e Milanit dhe u aktivizua në 5 ndeshje, Jens Lehman e konsideron kalimin tek italianët si gabimin më të madh në karrierë.

Kur ka kaluar më tepër se 1 dekadë nga ndeshja e fundit e gardianit gjerman, ai ka folur rreth viteve të arta. Në moshën 29-vjeçare kishte oferta nga dy gjigantët e Milanit dhe Realit të Madridit, kun ë përfundim vendosi t’i bashkohej djajve.

Refuzimi i madrilenëve mbetet ende një peng për 53-vjeçarin që aktualisht është pjesë e bordit drejtues të Hertha Berlin.

- Advertisement -

“Pranimi i transferimit te Milani ishte një gabim i madh. Mbaj mend që atë verë më thirri një drejtues i Realit të Madridit për të mësuar nëse isha i gatshëm të luaja në ‘Santiago Bernabeu’, unë preferova Milanin,  Serie A konsiderohej si kampionati më tërheqës dhe ishte më konkurrues se La Liga”.

Lehman gjithashtu është aktivizuar me kombëtaren e Gjermanisë në 61 përballje. Në sezonin 2003-2004 fitoi Premier Leaguen angleze me Arsenalin, në atë që konsiderohet si ‘Trofeu i Artë’, pa asnjë humbje.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×