I shpëtoi atentatit me eksploziv, arrestohet me pistoletë në makinë miku i “Rrumit”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Durrësit ka arrestuar Aldi Mustafën, person me precedentë të mëparshëm penal.

Pak muaj më parë Mustafës iu bë atentat me lëndë plasëse në makinë në zonën e Shkozetit, nga ku shpëtoi pa lëndime. Ai u arrestua pasditen e sotme në ish-Kënetë bashkë me disa persona të tjerë. Gjatë kontrollit policia i gjeti armë zjarri që e mbante pa leje.

Aldi Mustafa, 37 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, i dënuar më parë me 10 vite burg, në Gjermani, nuk është një emër i panjohur për policinë.

- Advertisement -

Mësohet se Mustafa është shok i Aleksandër Lahos, ose ndryshe Pëllumb Muharremit, i njohur si ‘Rrumi i Shijakut’, i cili i shpëtoi atentatit që iu bë makinës së ish-prokurorit Arjan Ndoja.

Në gusht të vitit 2021 Mustafa u arrestua në Durrës së bashku me dy shtetas të tjerë pasi dyshohej se do kryenin një vrasje kundrejt pagesës.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erdogan- Mitsotakis do diskutojnë për Belerin? Gazetari zbardh skenarin e takimit

Gazetari Sokol Brahaj tha në një intervistë për Euronews Albania, për të folur rreth vizitës së presidentit të Turqisë Erdogan në Greqi. Ai tha se...

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

TË FUNDIT

Erdogan- Mitsotakis do diskutojnë për Belerin? Gazetari zbardh skenarin e takimit

Gazetari Sokol Brahaj tha në një intervistë për Euronews Albania, për të folur rreth vizitës së presidentit të Turqisë Erdogan në Greqi. Ai tha se...

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×