‘I tronditur nga inkriminimi’/ Trump reagon përmes avokatit, Biden hesht

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Donald Trump reagoi “i tronditur” nga inkriminimi, pavarësisht se kishte parashikuar arrestimin e tij bazuar në një rrjedhje informacioni.

Deklarata është bërë nga avokati i tij Joe Tacopina. Edhe reagimi i ish-zëvendës presidentit Mike Pence ishte njësoj.

“Mendoj se është e qartë për pjesën dërrmuese të popullit amerikan se kjo nuk është asgjë më pak se një persekutim politik nga prokurori i Manhatanit, që bëri fushatë për ngritjen e akuzave ndaj një amerikani të caktuar”, u shpreh Pence.

- Advertisement -

Presidenti Joe Biden nga ana tjetër refuzoi të bënte komente, teksa Trump u bë ish-presidenti i parë amerikan që përballet me akuza penale.

Të enjten, një juri e Nju Jorkut paditi Trump, i cili do të garojë për Shtëpinë e Bardhë sërish në 2024-n, për pagesa të fshehta të bëra për një aktore të filmave për të rritur gjatë fushatës së 2016-s. avokatët e Trump presin që procesi të nisë të martën e ardhshme.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×