I vetëm në kurorëzimin e të atit, princ Harry nuk u ftua të përshëndeste qytetarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Duka i Sussex-it ka marrë pjesë në kurorëzimin e babait të tij, i ulur dy rreshta pas vëllait të tij Princit të Uellsit në Westminster Abbey. Princi mbërriti i vetëm pa gruan e tij Meghan, e cila qëndroi në SHBA, dhe u largua menjëherë pas ceremonisë.

Sipas BBC ai nuk ishte ftuar të dilte në ballkonin e Buckingham Palace për të përshëndetur qytetarët.

Është hera e parë që princi është parë në një ngjarje publike me familjen e tij që nga publikimi i kujtimeve të tij në librin shumë të diskutuar, Spare.

- Advertisement -

Princi Harry hipi vetëm në një makinë pak pasi shërbimi kishte përfunduar.

Disa orë më vonë, në ballkonin e Pallatit Buckingham, Mbretit dhe Mbretëreshës iu bashkuan anëtarë të tjerë të familjes mbretërore, duke përfshirë Princin dhe Princeshën e Uellsit dhe fëmijët e tyre.

Gruaja e Princit Harry, Dukesha e Sussex, ka qëndruar në Los Angeles me fëmijët e tyre, ku djali i tyre Princi Archie feston ditëlindjen e tij të katërt.

Një burim më herët i tha gazetës amerikane Page Six se Princi Harry synonte të bënte “të gjitha përpjekjet për t’u kthyer në kohë për ditëlindjen e Archie”.

Princi Harry veshi një kostum mëngjesi dhe medalje në ceremoni dhe ai u ul me kushërirën e tij Princeshën Eugenie dhe burrin e saj Jack Brooksbank në rreshtin e tretë, së bashku me xhaxhain e tij Dukën e Jorkut, Princin Andrew.

Dy rreshta përpara në pjesën e përparme ishin Princi dhe Princesha e Uellsit dhe fëmijët e tyre Princesha Charlotte dhe Princi Louis, si dhe Duka dhe Dukesha e Edinburgut.

Për funeralin e mbretëreshës Elizabeth të ndjerë vitin e kaluar, Princi Harry ishte në rreshtin e dytë direkt pas Mbretit në abaci. Dihej tashmë se Princi Harry do të merrte pjesë i vetëm në ceremoni dhe nuk do të kishte asnjë rol zyrtar pasi nuk është anëtar i familjes mbretërore.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×