English

IDF thotë se ka kryer 4,300 sulme gjatë luftës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Forcat e Mbrojtjes së Izraelit (IDF) kanë thënë se forcat e saj ajrore dhe tokësore kanë kryer 4300 sulme që nga fillimi i luftës në Gaza.

- Advertisement -

IDF tha në një postim se kishte goditur “qindra poste lëshimi raketash antitank, afërsisht 300 boshte tunelesh, afërsisht 3,000 vende të infrastrukturës terroriste, duke përfshirë mbi 100 struktura të montuara me eksplozivë dhe qindra qendra komandimi dhe kontrolli të Hamasit”.

Më shumë se 11,000 palestinezë, dy të tretat e tyre gra dhe fëmijë, janë vrarë që nga fillimi i luftës, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të drejtuar nga Hamasi në Gaza, e cila nuk bën dallime midis vdekjeve të civilëve dhe militantëve.

Të paktën 1200 izraelitë kanë vdekur, shumica prej tyre civilë që u vranë në sulmin fillestar të Hamasit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?