“Ik ble cigare”- Zbardhet plagosja në ish-Bllok, autorët i shkuan në tavolinë Dorzit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja mësuar në lidhje me plagosjen e 40-vjeçarit Eder Dorzi në ambientet e një lokali në ish-bllok.

Burime për Euroneës Albania bëjnë me dije se dy autorët, Maren Hoxha dhe Heridon Hasa kanë hyrë në lokal dhe janë ulur në tavolinën e Dorzit, i cili shoqërohej edhe nga një person tjetër.

Mësohet se personat në fjalë i kanë kërkuar shoqëruesit të 40-vjeçarit që të blinte një paketë cigareje dhe pas atij momenti kanë nisur të sulmojnë me thikë Dorzin, duke e lënë të plagosur.

- Advertisement -

Fill pas ngjarjes, ata janë larguar prej aty, ndërkohë 40-vjeçari ka dalë nga lokali i gjakosur dhe ka kërkuar ndihmë. Ishin kalimtarët e rastit ata që njoftuan ambulancën dhe policinë.

Ndërkohë, në spital, Drozi dëshmoi para një oficeri policie, ku tregoi ngjarjen dhe edhe identitetin e personave që e sulmuan me thikë. Ndërkohë, policia sekuestroi pamjet filmike të kamerave të sigurisë të lokalit.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kosova nxjerr rezolutë për hetimin ndërkombëtar të sulmeve në Banjskë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të enjten një rezolutë, e cila e dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë...

Ndahet nga jeta aktori i Harry Poter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

TË FUNDIT

Kosova nxjerr rezolutë për hetimin ndërkombëtar të sulmeve në Banjskë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të enjten një rezolutë, e cila e dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë...

Ndahet nga jeta aktori i Harry Poter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×