Infantino pa rival në zgjedhjet për kreun e FIFA-s, italiani pritet të rikonfirmohet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Xhani Infantino do të vazhdojë të mbretërojë i qetë në fronin e presidentit të FIFA-s, pasi asnjë nuk do të kandidojë kundër tij në zgjedhjet e marsit 2023.

Pavarësisht përplasjeve të vazhdueshme që ai kishte me presidentin e UEFA-s, Aleksander Çeferin, thuajse të gjitha vendet europiane kanë mbështetur Infantinon në kandidaturën e tij.

Infantino do të paraqitet në sallë në Kigali të Ruandës në Kongresin që zhvillohet më 16 mars 2023, për të marrë me duartrokitje nga të pranishmit mandatin e radhës si president i FIFA-s.

- Advertisement -

Kjo do t’i japë mundësinë që të jetë presidenti i parë i cili do të drejtojë në një periudhë kur Kupa e Botës do të zmadhohet në një turne final me 48 ekipe, në vitin 2026 kur të organizohet në SHBA, Meksikë dhe Kanada.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Edi Rama të mbajë premtimin! Doli me ekip si Ismail Qemali

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në emisionin Now në Euronews Albania raportin e DASH për korrupsionin në Shqipëri. Sipas tij, përgjegjësi i vetëm për korrupsionin në...

Gazetari: Autocensura që po shkatërron median shqiptare

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se thelbi i raportit të DASH lidhur me median është se Shqipëria ka media...

Analistët: Pagesat e ‘çmendura’, njerëzit e SPAK prishën nivelin e pagave

Gazetari Reldar Deda tha në emisionin Now në Euronews Albania se raporti i DASH për Shqipërinë  është shumë objektiv dhe tregoi se Shqipëria ka...

Gjendet i vdekur në hotel turisti spanjoll, dyshimet e para

Një turist spanjoll është gjetur i pajetë në dhomën e një hoteli në Karavasta, Divjakë. Sipas policisë, shtetasi spanjoll F. C., 47 vjeç, dyshohet...

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

Brikena Kasmi, ish-zv.ministre e Drejtësisë tha në emisionin Now në Euronews Albania se rasti i Arben Ahmetajt është trumbetuar shumë në media, por duhet...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×