Zbulohet Kupa e Botës në Doha, francezët kërkojnë ruajtjen e titullit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

FIFA zbuloi më në fund trofeun që do t’i jepet fituesit të Kupës së Botës që do të nisë së shpejti në Katar.

Kampionët në fuqi, francezët, mbërritën në Doha në përpjekje për t’u bërë ekipi i parë që rifiton trofeun për të dytën herë rresht, pas Brazilit në 1962-shin.

“Ne kemi statusin e kampionëve në fuqi, por ka edhe ekipe të tjera shumë të mira dhe mendoj se do të jetë një turne fantastik”, tha Hugo Lloris, kapiten i Francës.

- Advertisement -

“Kjo është një aventurë sportive për të gjithë ne, për të gjithë skuadrën. Ata kanë përgjegjësinë e madhe për të arritur rezultate pozitive, njësoj si ekipet e tjera të mëdha që marrin pjesë në këtë Kupë Bote”, u shpreh Didier Deschamps, trajner i Francës.

Ylli i Argjentinës, Lionel Messi mbërriti në Doha nga Abu Dhabi, ku Argjentina luajti dhe fitoi 5-0 ndeshjen përgatitore kundër Emirateve të Bashkuara Arabe.

Të konsideruar favoritë, bashkë me Brazilin, argjentinasit zgjatën rekordin e pathyeshmërisë në 36 ndeshje.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në fshatin Guci të Shkodrës. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se i...

TË FUNDIT

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në fshatin Guci të Shkodrës. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se i...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×