English

Italia lehtëson masat për udhëtimet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Italia ka vendosur që të lehtësojë masat anti-COVID për hyrje-daljet nga vendi.

- Advertisement -

“Duke filluar nga data 1 mars, udhëtarët që do të shkojnë drejt Italisë nuk do të jetë e nevojshme që të karantinohen. Të gjithë personat që duan të futen në Itali, mjafton që të kenë certifikatën e vaksinimit me dy doza. Ndërsa për ata që nuk janë të vaksinuar, mjafton një test PCR negativ ose certifikata e rikuperimit nga COVID-19”, njofton MEPJ.

Një ditë më parë edhe Holanda, Letonia dhe Sllovenia njoftuan lehtësim të masave për udhëtimet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?