English

Izrael/ Vritet një 70-vjeçare ndërsa 12 të tjerë janë plagosur nga sulmi me makinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një grua 70-vjeçare është vrarë dhe 12 persona të tjerë janë plagosur në atë që policia e ka quajtur një sulm terrorist në Izrael.

- Advertisement -

Sipas policisë,  dy palestinezë nga Bregu Perëndimor i pushtuar janë arrestuar për incidentin në Raanana, rreth 20 km (12.5 milje) në veri të Tel Avivit.

Të dyshuarit dyshohet se kanë kaluar me tre veturave të vjedhura dhe kanë përplasur këmbësorët në vende të ndryshme.

Sulmi erdhi pasi lufta midis Izraelit dhe grupit palestinez Hamas në Gaza kaloi kufirin 100-ditor.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?