English

Izraeli do të lejojë OKB-në të vizitojë veriun e Gazës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izraeli me kërkese të Sekretarit të Shtetit të SHBA, Antony Blinken, do të lejojë një delegacion të OKB-së të vizitojë veriun e Gazës për të parë nga afër gjendjen e infrastrukturës, si dhe për të përcaktuar nevojat në zonë.

- Advertisement -

Mediat izraelite shprehen se në mbledhjen e kabinetit qeveritar të Izraelit, ku u mor ky vendim, ishte dhe vetë Blinken.

OKB ka shprehur vazhdimisht shqetësimin për urinë në Gaza dhe aksesin e vështirë për ndihmat humanitare.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?