English

Izraeli pretendon se ka vrarë 4 komandantë të lartë të Hamas në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ushtria izraelite tha të hënën se trupat e saj kanë vrarë katër operativë të shquar të Hamasit si pjesë e operacioneve të saj të zgjeruara tokësore në Rripin e Gazës.

- Advertisement -

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit në një deklaratë dhanë emrat e mëposhtëm të anëtarëve të vrarë të Hamasit:

Jamil Baba, komandant i forcave detare të Hamasit në Brigadën e tij Qendrore; Muhamed Safadi, komandant i njësisë raketore antitank; Muwaman Hijazi, një operativ i shquar në njësinë e raketave antitank të Hamasit dhe Muhammad Awdallah, një operativ i lartë në departamentin e prodhimit të Hamasit.

Ushtria izraelite tha gjithashtu se “shkatërroi infrastrukturën e terrorit, duke përfshirë lëshuesit e raketave antitank dhe platforma të tjera lëshimi”.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?