Java e 15-të e Premier League, Arsenal ‘kampion’ i dimrit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arsenali është konfirmuar si kampion i dimrit, ku ka arritur të fitojë dhe në javën e 15-të të Premier Ligës angleze. Topçinjtë ndiqen nga Manchester City i Pep Guardiolës, ndërkohë në vendin e tretë është surpriza Newcastle. Të besuarit e Pep Guardiolës mposhtën Lidsin të mërkurën me rezultatin 3-1, ndërsa vendimtar ishte norvegjezi Haaland.

Shumë larg kreut të tabelës, por edhe skuadra e Chelseas mori një fitore morale ndaj Bournemouthit me rezultatin 2-0 me golat e Havertz dhe Mount. Aktualisht blutë gjenden në vendin e 8-të në tabelën e klasifikimit me 24 pikë të grumbulluara. Manchester United ka shënuar fitoren e dytë radhazi në kampionat duke u ngjitur në vendin e pestë në kuotën e 29 pikëve.

Kryesuesit e Premier Leagues triumfuan në derbin e Londrës me rezultatin 3-1 ndaj West Hamit. Sa i përket golashënuesve, listën e udhëheq sulmuesi i sitizens Erling Haaland me 20 gola dhe 3 asiste, teksa pas tij vijnë Kein dhe Tonei.

- Advertisement -

Elita e futbollit anglez do të vijojë dhe përgjatë natës së ndërrimit të viteve aty ku nuk do të mungojnë përballjet interesante.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

I dashuri i Klodiana Vefës rrëfen debatin e fundit: Ajo s’e kishte frikë burrin

Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës në Itali me tre plumba. Ajo u qëllua nga bashkëshorti, me të cilin ende nuk...

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

TË FUNDIT

I dashuri i Klodiana Vefës rrëfen debatin e fundit: Ajo s’e kishte frikë burrin

Klodiana Vefa mbeti e vrarë në mes të rrugës në Itali me tre plumba. Ajo u qëllua nga bashkëshorti, me të cilin ende nuk...

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×