English

Lewandowski: Dua të luaj me Messin para se të dal në ‘pension’

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Robert Lewandowski nuk e ndërroi Bajernin e Mynihut për Barcelonën vetëm për kapriço.

- Advertisement -

Pasi fitoi pothuajse gjithçka në Mynih, ai pranoi sfidën e vështirë për të udhëhequr një ekip në rindërtim të plotë.

Lewa ka dhënë një intervistë për gazetën “Mundo Deportivo” dhe për katalanasen tjetër “Sport”, ku ka rrëfyer gjithçka, mes të cilave dhe dëshirën e madhe për të luajtur një ditë në një skuadër me Lionel Messin.

“Nuk varet nga unë. Natyrisht, shohim që tani ai luan më shumë si organizator, ndoshta shënon më pak gola dhe u jep më shumë pasime shokëve të skuadrës, edhe pse vazhdon të shënojë rregullisht. Por krahasuar me herët e tjera, tashmë ai është futbollisti që çdo sulmues do të ëndërronte të luante përkrah”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×