English

Jordania dërgon ndihma ajrore në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipas agjencisë shtetërore jordaneze të lajmeve Petra, Jordania ka kryer një dërgesë ndihmash humanitare sot në Gaza.

- Advertisement -

Forcat e Armatosura jordaneze kanë realizuar shtatë lëshime ajrore në disa zona në veri të Gazës dhe thanë se do të vazhdojnë të dërgojnë ndihma të tjera humanitare dhe mjekësore në Gaza përmes avionëve, shkruan CNN.

Sipas po të njëjtës agjenci, Jordania ka realizuar 87 dërgesa të tilla Gaza dhe ka marrë pjesë në 209 dërgesa ndërkombëtare që nga 7 tetori.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?