Juventusi në krizë, Milan dhe Interi bëjnë detyrën. Napoli i pandalshëm

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juventusi vijon krizën e rezultateve në kampionatin Italian, me bardhezinjtë të cilët regjistruan një tjetër disfatë, këtë herë ndaj Napolit. Në një lojë tejet të luftuar nga të dyja skuadrat, por me një Napoli më dominues, përballja e zhvilluar në Torino u mbyll në shifrat 0-1. Goli u shënua nga sulmuesi Raspadori, i cili hyri në fushë në minutën e 86’. Me këtë 3 pikësh, Napoli siguron zyrtarisht Champions Leaguen për sezonin e ardhshëm, ndërsa një tjetër fitore do ta shpallte atë kampion.

Me Lukakunsuperformë, Interi vijon misionin Europë. Zikaltrit mposhtën Empolin 0-3 në transfertë me një dygolësh të sulmuesit belg, ndërsa festës iu bashkua dhe Lautaro Martinez.

Nga ndeshja në ndeshje Leao po konfirmon se është lojtari më i mirë aktualisht tek skuadra e Milanit, ndërsa dhe në përballjen ndaj Leçes shënoi dy gola, nga një për secilën pjesë, duke vulosur fitoren 2-0. Në sfidat e tjera të së dielës, Monza mposhti Fiorentinën, ndërsa Udinezja Cremonesen.

- Advertisement -

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

TË FUNDIT

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×