English

Karabinierët vrasin shqiptarin në Itali, tentoi të shtypte me furgon efektiven

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e 14 korrikut në qytetin e Padovas në Itali, ku një 55-vjeçar shqiptar u vra nga karabinierët.

- Advertisement -

Ngjarja ndodhi rreth orës 14:00 të pasdites së të premtes dhe viktima është Haxhi Çollaku, një ish-mësues matematike në Shqipëri.

Çollaku kishte shkuar në banesën e ish-bashkëshortes së tij, në kundërshtim me urdhërin e mbrojtjes të caktuar nga gjykata.

Vajza dhe ish-gruaja e 55-vjeçarit kanë njoftuar policinë dhe kur karabinierët kanë shkuar në vendngjarje, Çollaku ka kundërshtuar efektivët dhe ka goditur me makinë një prej punonjëseve të policisë.

Më pas ai ka dalë nga makina dhe ka sulmuar sërish efektiven e cila ndodhej për tokë. Në momentet e përleshjes karbinierët i kanë drejtuar dhe i kanë kërkuar të tërhiqet, por kanë qëlluar në momentet e panikut dhe përleshjes me shqiptarin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?