Karim Benzema vazhdon kontratën me Realin deri në vitin 2024 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lojtari francez i Real Madridit, Karim Benzema, ka vendosur të vazhdojë kontratën me Real Madridin deri në qershor të vitit 2024, raportojnë mediat spanjolle dhe franceze.

35-vjeçari ka kontratë me Realin deri në qershor të këtij viti. Sulmuesi francez ka të drejtë të negociojë me klube të tjera, pasi ka hyrë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij aktuale.

Ai thuhet se ka marrë një ofertë nga Al Nasr, detajet e së cilës nuk janë bërë të ditura, por ka treguar se nuk dëshiron ta vazhdojë karrierën në Arabinë Saudite.

- Advertisement -

Benzema është anëtar i Realit që nga viti 2009 dhe për klubin madrilen ka luajtur 621 ndeshje dhe ka shënuar 334 gola, me 160 asistime.

Reali shpreson që Luka Modric së shpejti ta rinovojë zyrtarisht bashkëpunimin edhe për një sezon, ndërsa pyetja e madhe është nëse të njëjtën gjë do ta bëjë edhe Toni Kroos. Gjermani është më afër qëndrimit ndaj vendimit të tij për t’u larguar nga Madridi dhe ndoshta edhe për t’i dhënë fund karrierës së tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

TË FUNDIT

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...

Ministri Hasani niset drejt Brukselit, Samiti ku pritet të marrë pjesë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, është nisur drejt Brukselit, ku ditën e nesërme, më datë 7 dhjetor, do të marrë...

“Turqia drejt izolimit”, zyrtari i BE: Erdogan të ulë tonet, jo gjuhë të vrazhdë

Retorika e drejtuesve të shtetit turk për vendet fqinje ka rritur shqetësimet në Bashkimin Evropian. Raportuesi për Turqinë në Parlamentin Evropian, NACHO AMOR tha...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×