Kërcënohen lojtarët e Iranit: Nëse protestoni, do të arrestohen familjarët tuaj

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Irani dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen në ndeshjen e tretë të grupit B, ku vetëm njëra prej tyre mund të vijojë rrugëtimin në Botërorin e Katarit. Aktualisht Irani ka 3 pikë, pas fitores së marrë ndaj Uellsit, ndërkohë SHBA-të kanë dy pikë, barazimi me Uellsin dhe së fundmi me Anglinë me shifra të bardha.

Pak orë para kësaj ndeshje të rëndësishme ka shpërthyer një tjetër skandal. Lojtarët e kombëtares së Iranit janë kërcënuar nga autoritetet iraniane, se nëse do të protestojnë apo të bëjnë veprime të tilla, familjarët e tyre do të burgosen.

Jo vetëm kaq, por nga kjo rrezikohen dhe ata vetë apo të afërm të tjerë, ndaj në fushën e lojës nuk duhet të shfaqet asnjë shenjë pakënaqësie prej tyre.

- Advertisement -

Kujtojmë se në përballjen e parë, lojtarët e kombëtares së Iranit refuzuan të këndojnë himnin, kjo për shkak të situatës në të cilën vendi ndodhet.

Si të mos mjaftonte ky fakt, ndeshja mes Iranit dhe SHBA-ve pritet të jetë tejet e rivalizuar dhe e luftuar prej secilit, për shkak dhe të marrëdhënieve politike mes të dy vendeve. Përballja Iran-Shtetet e Bashkuara të Amerikës luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:00.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...

TË FUNDIT

“Saimir Tahiri u lirua të hënën”- Ish-drejtuesi i policisë bën deklaratën e fortë

Ish-drejtuesi i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania ku foli në lidhje me lirimin nga burgu...

Flet avokati i Saimir Tahirit: E ka gruan sëmurë, do kujdeset për fëmijët

Maks Haxhia, avokati i ish-ministrit Saimir Tahiri tha në një komunikim me mediat bashkëshirtja e tij për shkak të problemeve me shëndetin, nuk mund të...

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...

Përmbytjet në Emilia Romagna në Itali, Bashkia e Tiranës jep 100 mijë euro ndihmë

Bashkia e Tiranës, me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, ka akorduar 100 mijë euro ndihmë për Rajonin e Emilia Romagnas në Itali, për lehtësimin...

Konfiskohen pasuritë e Raul Zenunaj, i kalojnë në pronësi shtetit

Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka konfiskuar pasuritë e Raul Zenunaj dhe personave të lidhur me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×