Mançini: Argjentina favoritja e parë në Botërorin e Katarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajneri i kombëtares italiane të futbollit, Roberto Mancini përsëriti se Italia duhej të kualifikohej në Kupën e Botës në Katar, sipas mediave italiane.

Italia fitoi titullin në Kampionatin Evropian vitin e kaluar, por u mposht nga Maqedonia e Veriut me rezultat 1:0 në gjysmëfinalen e kualifikimeve për Kupën e Botës, shkruan Euronews Serbia.

“Ne nuk jemi në Kupën e Botës dhe duhet ta pranojmë këtë. Vërtet dhemb. Unë mendoj se kushdo që fiton Kampionatin Evropian duhet të marrë pjesë automatikisht në Kupën e Botës. Jo vetëm kampionë të Evropës, por edhe kampionë të të gjitha kontinenteve. Kjo është në interes të futbollit dhe vetë Kupës së Botës”, tha Mançini.

- Advertisement -

Trajneri i Italisë theksoi se Argjentina është favorit për të fituar Kupën e Botës. Argjentina e nisi Botërorin në Katar me humbjen 2:1 ndaj Arabisë Saudite.

“Argjentina është favorite, jo vetëm sepse ka Lionel Messin. Franca edhe pa Karim Benzema është e fortë, Gjermania dhe Belgjika dhe herët a vonë edhe Anglia do të fitojë diçka”, përfundoi Mançini.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Edi Rama në Twitter: Zija e shpallur zyrtarisht në Beograd për pjesëtarët e grupit të armatosur që u asgjësuan nga forcat e sigurisë së Republikës...

Ambasadori amerikan në Serbi: Duhet ta dënojmë vrasjen e policit të Kosovës

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për sulmin terrorist të së dielës në Banjskë të Zveçanit ku u vra polici Afrim Bunjaku. “Të...

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

TË FUNDIT

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Edi Rama në Twitter: Zija e shpallur zyrtarisht në Beograd për pjesëtarët e grupit të armatosur që u asgjësuan nga forcat e sigurisë së Republikës...

Ambasadori amerikan në Serbi: Duhet ta dënojmë vrasjen e policit të Kosovës

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për sulmin terrorist të së dielës në Banjskë të Zveçanit ku u vra polici Afrim Bunjaku. “Të...

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

Vrasja e Martin Bardhit, pamjet e makinës së djegur nga e cila autorët kryen vrasjen

Euronews Albania ka siguruar pamjet e makinës  së autorëve të cilët vranë paraditen e kësaj të marte Martin Bardhin, 59 vjeç ndërsa plagosën dhe...

Vuçiç bisedon me QUINT-in dhe BE-në për situatën në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka kërkuar nga ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian që KFOR-i të kujdeset...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×